Ból nadwrażliwych zębów

zalecenia dentysty po zabiegu wszczepienia implantów
Jak dbać o siebie po implantacji zębów
22 maja, 2020
aparat ortodontyczny a leczenie zębów u dentysty
Czy aparat ortodontyczny uniemożliwia leczenie zębów?
9 czerwca, 2020

Wrażliwość zębów na ciepło lub zimno zazwyczaj zauważamy podczas spożywania zimnych i gorących napojów albo podczas deseru złożonego z lodów i kawy. W takich przypadkach nadwrażliwość objawia się przykrym bólem. Z reguły czynnikiem nadwrażliwości są odsłonięte szyjki zębowe. To oznacza kontakt pożywienia z zębinowymi kanalikami, które prowadzą do mocno unerwionej miazgi zęba.

Z reguły odkrycie szyjek zębowych następuje z powodu osuwania się dziąseł albo uszkodzenia szkliwa. Tak samo dziąsła, tak samo szkliwo mają za zadanie osłonę zębów, więc gdy ulegną zniszczeniu, niewystarczająca ochrona sprawia ból. Kolejną przyczyną są nieleczone próchnicowe ubytki albo latami stosowane popularnie plomby amalgamatowe. Amalgamat słabo izoluje miazgi zęba od wpływu temperatury, z uwagi na to pacjenci ze starymi plombami mogą poczuć dyskomfort.

Szybki sposób na ulgę to korzystanie z płukanek i past dla nadwrażliwych zębów. W głównej mierze dzięki temu zmniejsza się ryzyko natężenia dolegliwości. W takim wypadku najwygodniej skontaktować się ze stomatologiem. W gabinecie stomatologicznym pacjent dostanie fachowe preparaty, które zmniejszają reakcję nerwów i powodują domknięcie kanalików zębinowych.

W walce z wrażliwością zębów na ciepło i zimno pomoże także wykluczenie z diety kwaśnych napojów i potraw oraz szczególna higiena zębów.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.