Endodoncja w stomatologii

Jak wybrać dobrego dentystę? - Gabinet stomatologiczny
Jak wybrać gabinet stomatologiczny?
3 lipca, 2020
jak wybrać najlepszą pastę do zębów dentysta
Czym się kierować kupując pastę do zębów?
10 lipca, 2020

Choć endodoncja wielu niczego nie mówi, to dział dentystyczny, którego celem jest diagnozowanie i leczenie dolegliwości miazgi zębowej. W większości rozpoznajemy ten termin jako leczenie kanałowe. Z reguły leczenie endodontyczne zalicza się do jednych z trudniejszych zabiegów dentystycznych. Mimo to, dzięki nowym technikom i zdolnościom endodonty, czyli dentysty zajmującego się takim leczeniem, leczenie  kanałowe przebiega sprawnie. Współczesne zabiegi leczenia endodontycznego przeprowadzane są najczęściej pod mikroskopem, co gwarantuje niezbędną widoczność chorej miazgi zęba.

Leczenia endodontycznego wymagają dość trudne przypadki. To nie tylko próchnicze infekcje miazgi zęba, ale także zgorzele i martwica. Do gabinetu dentystycznego na zabieg kanałowy zapisywani są także pacjenci z problemem zapalenia tkanek okołowierzchołkowych. Czasem zdarza się, że pomoc endodonty potrzebna jest także przed założeniem protezy. Zanim jednak dentysta endodonta podejmie się działania, przeprowadza odpowiednią ilość badań diagnostycznych, które pomogą ocenić, w jaki sposób da się naprawić ząb.

Choć endodoncja nie kojarzy się pacjentom dobrze, dzięki nowoczesności stomatologii nie należy się go obawiać. Każdy zabieg endodontyczny wykonywany jest pod znieczuleniem , więc zabieg nie boli. Odpowiednio oczyszczony kanał zębowy nie sprawia kolejnych problemów.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.