Wybielanie zębów

Jakość leczenia stawiamy na pierwszym miejscu

Doświadczona klinika stomatologiczna w Toruniu zaprasza do kontaktu.

 

Wybielanie zębów u dentysty

 
wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznymwybielanie zębów w gabinecie u dentysty

Wśród spożywanych przez pacjentów napojów i pokarmów jest wiele produktów, jakie wpływają na kolor zębów. Do najczęściej wyliczanych należą kawa, soki lub niektóre kolorowe owoce. Dla pacjentów bardzo ważne niwelowanie skutków zjadania barwiących owoców, warzyw lub napojów, ponieważ białe zęby są wysoko estetyczne i kojarzą się ze zdrowiem. Bywa jednak tak, że nawet wyleczone zęby mają żółtawy odcień. Rozwiązaniem tego problemu są zabiegi wybielania zębów. Oprócz popularnych past wybielających, pacjenci mogą dentystyczne wybielające zabiegi naświetlania specjalnymi lampami.

Szczególnie znana lampa to lampa Beyond, innowacyjna technologia, jaka oferuje wybielanie zębów, dające trwałe efekty nawet po jednym zabiegu naświetlania. Co więcej ten rodzaj zabiegu niszczy do 95% bakterii namnażających się w jamie ustnej oraz zmniejsza stany zapalne przyzębia, a do tego wspomaga utwardzanie wypełnień i kompozytów dentystycznych. Zatem wybielanie zębów nie jest jedynym skutkiem zastosowania tego zabiegu.

Lampa Beyond jest nowoczesnym urządzeniem, zdolnym do obracania ramienia w zasięgu 360°, dzięki czemu może zostać dopasowywana do dowolnej pozycji pacjenta, co zwiększa wygodę i dokładność pracy. Dodatkowo także siła naświetlania lampy może zostać dopasowana do potrzeb pacjenta, w zgodzie z zaleceniami lekarza stomatologa. Natężenie światła może mieć trzy warianty: łagodne, standardowe lub intensywne w zależności od tego, jak mocne są przebarwienia. Dzięki lampie Beyond wybielanie zębów staje się prostsze.