Co robić, by dobrze przygotować się do usunięcia zęba?

Fazy przygotowywania mostu protetycznego
23 października, 2020
Co sprawia, że oczyszczanie języka jest konieczne?
17 listopada, 2020
Show all

Ekstrakcję zęba z reguły wskazuje się w najbardziej kłopotliwych sytuacjach, jeżeli wyleczenie zepsutego zęba jest niewykonalne. Dentysta usuwa także zęby w trakcie leczenia implantologicznego lub ortodontycznego, jeśli ułożenie zębów wymaga powiększenia powierzchni w jamie ustnej. Obecnie wykorzystywane znieczulenia w gabinetach stomatologicznych powodują, że usunięcie zęba nie boli, jednak warto wiedzieć, że po wyjściu od stomatologa mogą zdarzyć się dość nieprzyjemne dolegliwości. Z tego powodu warto przyszykować się do zabiegu wyrwania zęba.

Choć zabieg ekstrakcji zęba nie jest trudny, stomatolog za każdym razem zaleca przezorność. Po wyrwaniu zęba czasami dolega gorsze samopoczucie, ze względu na to warto dopasować termin wizyty oraz w razie potrzeby zwrócić się o pomoc bliskiej osoby. Przed zabiegiem i na kilka dni po nim lepiej nie sięgać do papierosów oraz nie przyjmować alkoholu. Po usunięciu zęba nie należy pić ani jeść około przez dwie lub trzy godziny, dlatego  warto zjeść wartościowy posiłek przed wizytą w gabinecie stomatologa. Trafionym pomysłem jest również przygotowanie wskazanych przez stomatologa płukanek, leków oraz probiotyków. To one wspomagają czas zasklepienia się rany oraz powrotu do pełnego zdrowia, dlatego lepiej mieć je przygotowane. Na samą wizytę w gabinecie stomatologa powinno się przyjść ze starannie wyczyszczonymi zębami.

Dzięki porządnemu przygotowaniu zabieg wyrwania zęba przebiegnie sprawnie i szybko. Pacjent poczuje się swobodnie. Dentysta dopilnuje, by usunięcie zęba było całkowicie bezpieczne.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.