Korygowanie kształtu zębów – Stomatologia estetyczna

Powtórne leczenie kanałowe czy ekstrakcja zęba?
18 marca, 2021
Dbając o Higienę Jamy Ustnej Dzieci: Kluczowe Aspekty i Zalecenia
10 kwietnia, 2024
Show all

Dobry wygląd uśmiechu to szczególnie ważna sprawa dla sporego grona osób, które przychodzą do gabinetu stomatologicznego. Przeważnie estetyczna naprawa wyglądu i kształtu zębów odnosi się do nieznacznych ukruszeń, pęknięć, nierówności lub zmiany koloru. Tym sposobem lekarz dentysta może poprawić wygląd i kształt konkretnych zębów. Działania proponowane przez dentystów nadające piękno uśmiechu nie oddziałują na budowę zębów za głęboko, a oprócz tego nie sprawiają bólu czy dyskomfortu. Korygowanie wyglądu i kształtu zębów w gabinecie dentystycznym wymaga, żeby zęby były zdrowe.

Pierwszym sposobem w stomatologii estetycznej na poprawę wyglądu i kształtu zębów jest np. bonding. Metoda ta polega na zakryciu najmniejszych wad albo pęknięć warstwą kompozytu. W tym przypadku kształt zęba bez problemu można dostosować do preferencji pacjenta, dlatego że w trakcie aplikacji kompozyt jest całkowicie plastyczny. Dentysta bez problemu również dobierze jego kolor. W końcowej fazie utwardzony kompozyt trzeba tylko wygładzić i wypolerować.

Kolejnym sposobem jest użycie licówek dentystycznych. Te cienkie nakładki umieszczane na powierzchni zębów są niezwykle estetyczne. Przede wszystkim sprawdzają się u pacjentów, jacy pragną zmienić wygląd nierównych lub uszkodzonych zębów. Licówki łatwo maskują niedoskonałości i nieestetyczne przebarwienia. Znaczącą zaletą jest też to, że można nimi naprawić niewielkie niedoskonałości, np. przerwy między zębami. Licówki stomatologiczne mogą być stworzone z porcelany lub z kompozytu.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.