Co robić, by troszczyć się o zdrowie dziąseł?

Co robić po wyrwaniu zęba?
9 października, 2020
Jak przestać bać się stomatologa?
20 października, 2020
Show all

Od zdrowia dziąseł zależne jest to, czy nasze zęby będą zdrowe. Dziąsła stanowią też ważny element w ciągu gryzienia pokarmu. W przypadku wystąpienia chorób dziąseł, zęby stają się słabe, przez co mogą powstawać utrudnienia z przegryzaniem. Przyczyn schorzeń dziąseł jest wiele, ze względu na to stomatolodzy powtarzają, że należy zwrócić uwagę na to, w jaki sposób o nie dbamy.

Kluczowym powodem chorób dziąseł jest nieodpowiednia higiena jamy ustnej. Nieprecyzyjne lub niezbyt częste szczotkowanie zębów oznacza, że w jamie ustnej gromadzą się odpadki jedzenia. To wiedzie do następnego kłopotu, czyli powstawania kamienia nazębnego. Według stomatologów powodem chorób dziąseł są także wady zgryzu, przez co ciężej szczotkować zęby. Choroby dziąseł powstają ze względu na wystąpienie urazów mechanicznych. Np. od niedobrego szczotkowania czy stosowania niedostosowanej protezy. To może zacząć proces osuwania się (recesji) dziąseł oraz dalszych dolegliwości, jakie trzeba leczyć poprzez bardziej skomplikowane zabiegi dentystyczne.

Podstawowym oznaką zapalnego stanu dziąseł są zaczerwienienie, ból, a czasem opuchlizna i krwawienie w czasie szczotkowania. Pojawia się również wrażliwość na temperaturę albo słodki smak. Na szczęście można zadbać o dziąsła przez masowanie przeznaczonymi do tego gumowymi szczoteczkami, stosować specjalne preparaty przeciwzapalne albo skorzystać z łagodzących ziołowych naparów. Warto też regularnie odwiedzać dentystę, poprzez co stale będzie mógł dbać o zdrowie dziąseł.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.