Powtórne leczenie kanałowe czy ekstrakcja zęba?

W jakich sytuacjach potrzebny jest stomatolog endodonta?
18 marca, 2021
Korygowanie kształtu zębów – Stomatologia estetyczna
19 marca, 2021

O ile leczenie endodontyczne mikroskopem jest często w pełni dokładnym zabiegiem, bywa tak z powodu kolejnych stanów choroby konieczne jest wznowione leczenie endodontyczne . W większości przypadków najlepiej zdecydować się na próbę ponownego leczenia naturalnego zęba. Usunięcie zęba skutkuje pojawieniem się nieestetycznej luki, którą powinno się wypełnić nie tylko ze względu na estetykę uzębienia. Pusta przestrzeń wpływa na stopniowy zanik kości, a obok tego prowadzi do rozchwiania przyległych i przeciwstawnych zębów, jakim brak odpowiedniego oparcia. Ponadto wypełnienie braku zęba wiąże się z dodatkowym kosztem jakim jest wykonanie uzupełnienia protetycznego. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na implant zęba czy np. most protetyczny, oznacza to kolejne wizyty u stomatologa oraz dalsze leczenie.

Z uwagi na to nawet gdy dany ząb był już leczony kanałowo wcześniej, powinno się rozważyć ponowne leczenie endodontyczne. Choć ponowny zabieg, może okazać się bardziej skomplikowany niż pierwszy, wyspecjalizowany dentysta endodonta, zrobi co w jego mocy, żeby wykonać leczenie prawidłowo. Ponowne leczenie kanałowe wykonuje się zazwyczaj, gdy pojawią się kanały niewyleczone przy wcześniejszym zabiegu, dlatego że np. nie były one wtedy dostrzeżone. Pomoc lekarza endodonty niezbędna jest w sytuacji perforacji korzenia lub komory zęba i jeśli w kanale złamało się narzędzie stomatologiczne. Ekstrakcja zęba zazwyczaj zaleca się tylko wówczas, gdy nie ma możliwości prawidłowego opracowania kanału.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.