Krzywe zęby u dzieci

Jakość leczenia stawiamy na pierwszym miejscu

Doświadczona klinika stomatologiczna w Toruniu zaprasza do kontaktu.

Krzywe zęby u dziecka

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Krzywizna zębów dotyczy nie tylko dorosłych, ale może występować już na wczesnym etapie
rozwoju dziecka.

Część wad może być uwarunkowana genetycznie lub wynikać ze szkodliwych czynników oddziałujących na organizm matki w trakcie ciąży. Krzywe zęby pojawiają się u dzieci także w wyniku ich nieodpowiednich nawyków. Na wizytę u lekarza ortodonty warto skierować dziecko, gdy tylko zauważy się nieprawidłowości lub kontrolnie już około 5 roku życia.

Nieleczona wada zgryzu prowadzi do poważnych problemów z wymową lub zdrowiem, dlatego należy jak najszybciej zadbać o prawidłowy rozwój szczęki dziecka.
Na wczesnym etapie w przypadku dzieci w wieku od 5 do 12 lat możliwe jest zastosowanie wygodnego aparatu ruchomego, który przywróci prawidłowe ustawienie zębów. Jego podstawową zaletą jest to, że może być zdejmowany w razie potrzeby, ponieważ ortodonci zalecają stosowanie go po kilkanaście godzin w ciągu doby.

Nie należy bagatelizować konieczności leczenia ortodontycznego w przypadku zębów mlecznych. Krzywe zęby mleczne mogą skutecznie przeszkadzać w wyrastaniu zębów stałych i także przełożyć się na dalszy rozwój wad. Zęby stałe mogą mieć zbyt mało miejsca i przez to wyżynać się wadliwie względem siebie.

[/vc_column_text][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]

Zobacz, jak możemy Ci pomóc:

[/vc_column][/vc_row]