najlepszy aparat na zęby dla dziecka

próchnica zębów przyczyny i powstawanie Dentysta
Czym jest próchnica zębów
20 lutego, 2020
czyste zęby i zdrowa jama ustna to szczęśliwy dentysta
Dlaczego higiena jamy ustnej jest ważna?
3 marca, 2020

By zęby stałe były zdrowe i równe, trzeba obserwować dziecko praktycznie od początku formowania uzębienia. Zazwyczaj nieprawidłowości ukazują się już w przypadku zębów mlecznych, a zlekceważenie zmian, może mieć negatywny wpływ na formę stałych zębów. Z uwagi na to na wizyty w gabinecie dentystycznym powinno się zabrać dziecko już około 5 skończonych lat. Ortodonta oceni wtedy ułożenie uzębienia dziecka, a w razie potrzeby poprowadzi leczenie.

Aparatem ortodontycznym dedykowany i najczęściej wskazanym dla dzieci w w wieku 4 – 12 lat jest aparat na zęby ruchomy. Jest on zbudowany z pętli z drutu i akrylowej płytki, które są indywidualnie dopasowywane do każdego pacjenta. Zazwyczaj używa się ich do chwili, kiedy w jamie ustnej dziecka wyjdą wszystkie zęby stałe. Ponadto, leczenie ortodontyczne za pomocą takiego aparatu na zęby daje stosunkowo szybkie i pewne wyniki.

Ogromną zaletą ruchomego aparatu na zęby jest to, że w przypadku potrzeby można go bez przeszkód wyjąć. Sprawdza się to zwłaszcza podczas spożywania pokarmów czy w celu dokładnej pielęgnacji zębów. Zazwyczaj stomatolodzy zalecają noszenie ruchomego aparatu na zęby nie krócej, niż po kilkanaście godzin dziennie. Tylko tak leczenie będzie efektywne i da pożądane rezultaty. Cały proces leczenia odbywa się pod opieką ortodonty, podczas wizyt kontrolnych.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.