Usuwanie kamienia nazębnego w gabinecie stomatologicznym

Gabinet stomatologiczny z wybielaniem zębów lampą Beyond
3 lutego, 2021
Dlaczego warto podciąć wędzidełko
4 lutego, 2021
Show all

Ładny uśmiech jest wynikiem nie tylko poprzez odpowiednie leczenie dentystyczne, ale także dzięki prawidłowej profilaktyce i zabiegom utrzymującym zdrowie i higienę jamy ustnej. Do zabiegów stomatologicznych z zakresu profilaktyki należy piaskowanie zębów, które tak samo w przypadku pozostałych zabiegów czysto profilaktycznych, powinno być przeprowadzane w klinice dentystycznej przynajmniej dwukrotnie w roku albo częściej, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Piaskowanie zębów polega na pozbywaniu się z zębów osadu i przebarwień powstających między innymi od regularnego spożywania kawy, herbaty lub palenia papierosów. Zabieg wykonuje lekarz stomatolog albo dyplomowane higienistki dentystyczne przy użyciu piaskarki stomatologicznej, która w precyzyjny sposób naprowadza strumień wody i piasku stomatologicznego na zęby i dokładnie je oczyszcza. Ponadto umieszczone w strumieniu drobinki zostały w taki sposób sporządzone pod kątem twardości i rozmiaru, by nie wywoływały negatywnych skutków, czyli na przykład nie uszkadzały szkliwa.

Piaskowanie zębów zazwyczaj jest zabiegiem bezbolesnym, jednak w przypadku osób z wysoką wrażliwością może wywoływać dyskomfort. Ta metoda profilaktyki jamy ustnej, nie tylko oczyszcza z osadu, ale także przywraca zębom ich naturalna biel, nadaje im połysk i gładkość. Precyzja tego zabiegu jest skutkiem tego, że piaskarka stomatologiczna dostaje się do trudnodostępnych miejsc, które ciężko oczyścić za pomocą szczotkowania i daje pewność absolutnej higienizacji.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.