Zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego – pomoc dentysty

Zastosowanie koron protetycznych od dentysty
26 lutego, 2021
Czy aparat ortodontyczny uniemożliwia leczenie zębów?
27 lutego, 2021
Show all

Cykliczne wizyty w gabinecie stomatologicznym pomagają pacjentom nie tylko troszczyć się o zdrowie oraz higienę jamy ustnej, ale również za ich sprawą można szybko odkryć zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego. Zadaniem tego stawu jest ruszanie żuchwą do przodu, do tyłu oraz w prawo i w lewo. Ze względu na to jego prawidłowe działanie uzależnia właściwą wymowę lub na przykład żucie pokarmów.

Wszelkie kłopoty ze stawem skroniowo-żuchwowym da się łatwo dostrzec, co sprawia, że możliwe jest szybkie podjęcie leczenia. W gabinetach stomatologicznych diagnozy odbywają się dzięki zastosowaniu specjalnego deprogramatora pod okiem chirurga stomatologa. Rozpoznanie problemu nie wymaga szerokiej wiedzy z uwagi na wielość obecnych w takim przypadku oznak.

Do najczęstszych objawów problemów ze stawem skroniowo-żuchwowym zalicza się zaciskanie i zgrzytanie zębami. Tak samo powszechne są trudności w żuciu twardego jedzenia lub szerokim otwieraniu ust oraz potrzeba mocnego przyciskanie zębów, by stykały się ze sobą. Zdarza się też tak, że występują trzaski i kliknięcia w stawach lub zauważamy szybkie zniszczenie, starcie lub nadwrażliwość zębów. Takich oznak nie wolno bagatelizować, ponieważ towarzyszą im częste bóle głowy, karku albo pleców, a ponadto ruchomość zębów oraz problemy z innymi stawami.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.