Zgrzytanie zębów lub zaciskanie zębów

Jakość leczenia stawiamy na pierwszym miejscu

Doświadczona klinika stomatologiczna w Toruniu zaprasza do kontaktu.

Zgrzytanie zębów lub zaciskanie zębów

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Zgrzytanie zębów lub ich zaciskanie jest bardzo poważną dolegliwością, nazywaną bruksizmem. Zwykle główną przyczyną bruksizmu jest nadmierny stres, a jego objawy nasilają się szczególnie w nocy.

Pomimo tego, że zgrzytanie lub zaciskanie zębów jest czynnością mimowolną, to wywierany na szczękę nacisk jest niezwykle silny, przez co bruksizm wiąże się z wieloma poważnymi konsekwencjami, których nie wolno lekceważyć.

Oprócz przewlekłych bólów głowy, często mylonych z migreną do skutków wywołanych przez zaciskanie lub zgrzytanie zębami należą:

  • pęknięcia, ukruszenia i ścieranie zębów,
  • krwawienie dziąseł i choroby przyzębia
  • trzaski lub przeskakiwanie w żuchwie
  • przewlekłe bóle szczęki i skroni

Następstwem tego rodzaju dolegliwości może być także rozwój infekcji lub zakażeń. Często prowadzi to także do zwyrodnień skroniowo-żuchwowych, co skutkuje koniecznością leczenia ortodontycznego.

Rozwiązaniem problemu bruksizmu, jest wizyta w klinice stomatologicznej, gdzie dentysta oceni stopień zaawansowania tej dolegliwości i wskaże możliwości leczenia. Jedną z podstawowych metod, stosowanych przez stomatologów jest specjalna szyna relaksacyjna, którą dobiera się indywidualnie do pacjenta i stosuje z reguły na noc.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]

Zobacz, jak możemy Ci pomóc:

[/vc_column][/vc_row]