Co robić po wyrwaniu zęba?

Co to jest pionowe ułamanie korzenia zęba – leczenie u dentysty
5 października, 2020
Co robić, by troszczyć się o zdrowie dziąseł?
13 października, 2020

Stomatolog z reguły dobiera technikę leczenia, żeby jak najbardziej oszczędzić naturalne zęby, ale zdarza się tak, że ekstrakcja zęba jest ostatecznym możliwym wyjściem z kłopotu pacjenta. W takiej sytuacji stanowczo powinno stosować się wytycznych stomatologa. To istotne, żeby uniknąć powikłań, a sam etap gojenia przeminął sprawnie oraz bezpiecznie.

W głównej mierze trzeba według zaleceń tamować krwawienie, przygryzając okrywający ranę gazik. Obok tego powinno się pilnować, ze tabletkami przeciwbólowymi. Środek znieczulający ustępuje niewiele od momentu zabiegu, a ból może być nieprzyjemny. W tej kwestii trzeba bez wyjątku stosować się zaleceń dentysty, z uwagi na to, że nadmierne branie leków przeciwbólowych może być groźne dla zdrowia.

Po powrocie do domu warto przykładać do policzka lodowaty okład, żeby pomniejszyć ryzyko pojawienia się opuchlizny. Jeśli wziąć pod uwagę przyjmowanie pokarmów, przez początkowe 2 godziny nie należy jeść i pić. Po tym czasie można spożyć coś miękkiego, najlepiej w formie papkowatej lub płynnej. Nie należy jeść twardych i chrupkich albo gorących i pikantnych potraw. Jeśli palisz papierosy lepiej odrzucić je na parę dni, z uwagi na to, że utrudniają gojenie się rany.

Dentyści przypominają, żeby w pierwszej dobie od zabiegu wyrwania zęba, nie płukać ze zbyt dużą siłą ust. Ranę osłania skrzep, którego usunięcie mogłoby wywołać otwarcie rany. To wywołuje trudny do zniesienia, dokuczliwy ból oraz dojście dla bakterii. Równie mocno trzeba uważać podczas szczotkowania.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.