Leczenie zachowawcze

Jakość leczenia stawiamy na pierwszym miejscu

Doświadczona klinika stomatologiczna w Toruniu zaprasza do kontaktu.

Leczenie zachowawcze

Stomatologia zachowawcza to wszelkie działania jakie podejmuje dentysta, aby zachować zdrowie jamy ustnej pacjenta. Jest to przede wszystkim leczenie polegające na zwalczaniu próchnicy i dolegliwości wywołanych upływem czasu oraz błędną lub niedokładną higieną jamy ustnej. Głównymi zadaniami lekarza stomatologa w trakcie leczenia zachowawczego jest uzupełnianie próchniczych ubytków, a także leczenie chorób zębów, przyzębia i dziąseł. W tym celu dentysta używa odpowiednich narzędzi stomatologicznych i materiałów wskazanych do bioestetycznej odbudowy uzębienia.

Kiedy należy podejmować leczenie zachowawcze?

Leczenie zachowawcze jest konieczne wtedy, gdy profilaktyka nie wystarcza do zachowania zdrowej jamy ustnej. Niezwykle istotne jest także to, by regularnie umawiać się na wizytę u stomatologa, który będzie mógł na bieżąco oceniać stan zdrowia pacjenta. Optymalny czas przerwy pomiędzy wizytami kontrolnymi to maksymalnie 6 miesięcy. Nie należy traktować samego bólu zęba jako powodu do odwiedzenia kliniki stomatologicznej.

Wykrywanie próchnicy we wczesnym stadium rozwoju, zwiększa szansę na efektywne wyleczenie problemu, bez konieczności leczenia kanałowego, które zwykle jest już ostatecznością. Próchnica ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie człowieka, nie tylko w obrębie jamy ustnej, dlatego tak istotne jest jej zwalczanie.