Brak zęba

Jakość leczenia stawiamy na pierwszym miejscu

Doświadczona klinika stomatologiczna w Toruniu zaprasza do kontaktu.

Brak zęba

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Przyczyny braków zębów są różne, jednak nie powinny być ignorowane, dlatego że pociągają za sobą wiele nieprzyjemnych konsekwencji.

Zmniejszona estetyka i związany z nią dyskomfort pacjentów nie jest jedynym problemem wywoływanym przez ubytki. Skutki braków zębów maja przede wszystkim podłoże zdrowotne, dlatego wizyta u dentysty w przypadku braku zęba jest nieunikniona.

Jedna z najczęstszych przyczyn, dla których pacjenci decydują się na uzupełnienie braków, jest poza estetyka trudność w spożywaniu pokarmów. Jedzenie z ubytkami może sprawiać ból, a także negatywnie wpływać na procesy trawienne, przez zbyt niedokładnie rozdrobniony pokarm.

Co więcej, pacjenci często nie zdaja sobie sprawy z tego, że ubytki mogą wywoływać przewlekłe bóle głowy i kręgosłupa.

Brak zęba jest też bezpośrednią przyczyną pogłębiania się wad zgryzu, ze względu na to, że sąsiednim zębom brakuje oparcia, co sprawia, że stają się osłabione, zaczynają się poruszać, przemieszczać, a nawet wypadać. Szybka reakcja, może uchronić pacjenta przed koniecznością wcześniejszego leczenia ortodontycznego oraz przed postępującym zanikiem kości, które może uniemożliwić wstawienie sztucznych zębów.

Konsultacja z dentystą w przypadku braku zęba, pomoże w natychmiastowym rozwiązaniu problemów i pozwoli uniknąć przykrych konsekwencji zdrowotnych, a dodatkowo przywróci komfort i pewność siebie pacjenta.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]

Zobacz, jak możemy Ci pomóc:

[/vc_column][/vc_row]