Co robić, by dobrze przygotować się do usunięcia zęba?

W jaki sposób przebiegają etapy przygotowywania protetycznego mostu
13 marca, 2021
Ze względu na co szczotkowanie języka jest ważne?
14 marca, 2021
Show all

Wyrywanie zęba zazwyczaj zaleca się w najtrudniejszych przypadkach, jeśli wyleczenie zniszczonego zęba nie jest już możliwe. Stomatolog usuwa też zęby na przykład w trakcie leczenia ortodontycznego albo implantologicznego, jeśli ułożenie zębów wymaga powiększenia powierzchni w jamie ustnej. Obecnie używane znieczulenia w gabinetach stomatologicznych sprawiają, że usunięcie zęba nie boli, ale trzeba wiedzieć, że po wyjściu od dentysty mogą pojawić się nieco nieprzyjemne dolegliwości. Z uwagi na to warto przygotować się do zabiegu wyrwania zęba.

Chociaż zabieg wyrwania zęba nie jest trudny, dentysta we wszystkich przypadkach zaleca rozwagę. Po usunięciu zęba często dolega słabe samopoczucie, z tego powodu warto dopasować dzień wizyty i w razie konieczności poprosić o wsparcie bliskiej osoby. Przed zabiegiem i na kilka dni po nim nie powinno się sięgać do papierosów i nie spożywać alkoholu. Po usunięciu zęba nie należy jeść ani pić około przez 3 godziny, z tego względu  powinno się zjeść wartościowy posiłek przed wizytą u dentysty. Trafionym pomysłem jest przygotowanie wskazanych przez dentystę płukanek, leków i antybiotyków. To one wspierają proces gojenia się rany i powrotu do sił, dlatego lepiej je przygotować. Na wizytę u dentysty należy przyjść z bardzo dokładnie umytymi zębami.

Dzięki porządnemu przygotowaniu zabieg wyrwania zęba przebiegnie sprawnie i szybko. Pacjent poczuje się swobodnie. Dentysta dopilnuje, by wyrwanie zęba było całkowicie bezpieczne.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.