W jaki sposób przebiegają etapy przygotowywania protetycznego mostu

Jak opanować strach przed chodzeniem do dentysty?
13 marca, 2021
Co robić, by dobrze przygotować się do usunięcia zęba?
14 marca, 2021
Show all

Mosty protetyczne są dobrym sposobem na zasłonienie luk po stracie zębów. Okażą się skuteczne w przypadku braku jednego zęba i obszerniejszych luk – nawet do trzech brakujących zębów w sąsiedztwie. Mosty wspierają się na filarach umieszczonych na zębach pacjenta, a część gdzie brakuje zęba okrywa tzw. przęsło. Zazwyczaj stomatolog proponuje most w wielu przypadkach. W ten sposób chroni przed powstaniem przemieszczeń zębów spowodowanych dużą niewypełnioną sferą, zmniejszenia ilości kości szczęk, chorób dziąseł i zębów. Most przywraca poprawne funkcje szczęki i pełny uśmiech.

Bazowym etapem wykonania protetycznego mostu są rzecz jasna dokładne badania i przygotowanie zębów. Gdy dentysta odnajdzie zmiany chorobowe, zęby będą musiały być uprzednio wyleczone. Jeżeli nie będzie przeciwwskazań, stomatolog stosuje środek znieczulający i przystosowuje zęby szlifując je, żeby mogły posłużyć jako oparcie dla mostu. Zabieg szlifowania wykonywany przez stomatologa jest mocno oszczędny i nie psuje struktury zębów. Po tym zabiegu, dentysta wykonuje konieczne wyciski, za pomocą których dopasuje most protetyczny do zgryzu. Na okres sporządzenia ostatecznego mostu, stomatolog zakłada most tymczasowy, by okrywał filary. Na ostatnim etapie aplikowania protetycznego mostu, stomatolog dostosowuje formę mostu i ocenia jego szczelność. Jeżeli wszystko gra, a pacjent jest zadowolony, dentysta zakłada most protetyczny na stałe.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.