Co szkodzi zębom?

Dlaczego bolą dziąsła? Pytamy dentystę o przyczyny bólu dziąseł
Jak leczyć bolące dziąsła?
17 lipca, 2020
Zadbany, czysty i sterylny gabinet stomatologiczny to najlepsze miejsce pracy dentysty
Czysty gabinet dentystyczny – podstawa pracy dentysty
24 lipca, 2020

Zwykle przypomina się o tym, jak potrzebna jest profilaktyka i poprawna higienizacja jamy ustnej. Stomatolodzy alarmują przed negatywnymi skutkami niemycia zębów, jednak istnieje także wiele innych ujemnych czynników. Co niszczy zęby oprócz braku higieny lub tak samo słynnymi z psucia słodyczami? Zwykle są to niewielkie nawyki, które negatywnie oddziałują na stan zębów.

Na szczycie każdych rankingów na temat niszczenia zębów muszą pojawić się papierosy. Powszechnie wiadomo, że będące w nich szkodliwe substancje nie tylko szkodzą zębom, ale i ogólnie organizmowi. Niektórzy mają skłonności do używania zębów jako otwieracza do butelek. Takie postępowanie nie tylko wystawia zęby na uszkodzenia i mikropęknięcia, ale także zwiększa ryzyko ukruszenia. Podobne skutki przynosi zaciskanie i zgrzytanie zębami. Wywołane tym przedwczesne starcie zębów, pozbawia ich głównej ochrony. Zęby psuje również obgryzanie długopisów, ołówków czy paznokci. To natomiast sprzyja przenoszeniu się bakterii i powstawaniu próchnicy.

Nawyki jedzeniowe też wpływają na zdrowie zębów. Podjadanie pomiędzy posiłkami wytwarzają osad na zębach, którego większość pacjentów nie oczyszcza w ciągu zapracowanego dnia. Warto również mieć na uwadze, że niektóre produkty spożywcze i napoje wywołują przebarwienia albo psują szkliwo ze względu na wysoką zawartość kwasów.

Właściwa higiena wspiera w przeciwdziałaniu psuciu się zębów, jednak należy pamiętać, aby robić to właściwie. Zbyt mocne szczotkowanie uszkadza szkliwo i podrażnia  dziąsła. Należy więc myć z uwagą.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.