Jak leczyć bolące dziąsła?

kiretaż otwarty lub zamknięty w gabinecie stomatologicznym
Kiretaż otwarty i zamknięty u dentysty
14 lipca, 2020
Co niszczy zęby?Jak dbać o zdrowie zębów, czego unikać - pytamy dentystę
Co szkodzi zębom?
21 lipca, 2020

Przyczyn bólu dziąseł jest bardzo dużo, ale nie należy ich bagatelizować. Pacjenci zwykle decydują się na wizytę w gabinecie stomatologicznym w przypadku trudnego do zniesienia bólu zębów. Do dentysty trzeba zgłosić się też, kiedy bolą dziąsła.

Ból dziąseł z reguły pojawia się w towarzystwie obrzęku, zaczerwienienia, a także krwawienia. Zazwyczaj nie zwracamy większej uwagi na te objawy, myśląc, że to   podrażnienie szczoteczką do zębów, jednak takie objawy mogą sygnalizować początek większego problemu. Wynikający z tego stan zapalny, może powodować rozwój zapaleń przyzębia, zmian kieszonek dziąsłowych czy osuwania się dziąseł. To też bezpośrednio wpływa na powstawanie paradontozy, głównej z przyczyn utraty zębów.

Zwykle stany zapalne powstają z podrażnień, ze względu na niewłaściwe lub niedokładne szczotkowanie lub stosowanie nici dentystycznych. Odkładająca się płytka nazębna to miejsce idealne dla bakterii, które mogą być odpowiedzialne za stan zapalny. Zdarza się, że dolegliwości bólowe powstają również na skutek urazu (np. uderzenia), używania słabo dopasowanych protez, czy u kobiet ciężarnych.

Szybkim sposobem na usunięcie bólu są specjalne, łagodzące żele lub płukanki powszechne w aptekach. Niestety w większości przypadków zaledwie maskują ból i pozostawiają niewyleczony problem. Jeżeli stan zapalny utrzymuje się bardzo długo, powinno się bardzo szybko zobaczyć się z dentystą. Wizyta w klinice dentystycznej oraz leczenie usunie ból na dobre.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.