Czy aparat ortodontyczny uniemożliwia leczenie zębów?

Nadwrażliwość zębów na zimno lub ciepło to problem, który można leczyć u dentysty.
Ból nadwrażliwych zębów
28 maja, 2020
RTG zębów - zdjęcie pantomograficzne u dentysty
Dlaczego potrzebne jest zdjęcie radiologiczne w gabinecie dentystycznym?
16 czerwca, 2020

To, czy można naprawiać zęby podczas leczenia ortodontycznego, przede wszystkim ciekawi pacjentów, co zdecydowali się na stały aparat. Nie można wyjmować go samemu, a przez to po wystąpieniu jakichkolwiek problemów niezbędna jest wizyta w gabinecie lekarza ortodonty. Na starcie leczenia aparatem ortodontycznym każdy pacjent powinien zadbać o to, żeby jego zęby zostały w pełni wyleczone. W ten sposób neutralizuje się ryzyko nadwyżkowych wizyt naprawczych podczas leczenia aparatem na zęby. Na dobrą sprawę nie ma przeciwwskazań do leczenia zębów, jeżeli pacjent ma stały aparat ortodontyczny.

Korzystanie z aparatu łączy się większą koniecznością dbania o zęby. Ze względu na zamocowane na powierzchni zębów i inne fragmenty konstrukcji aparatu ortodontycznego, czyszczenie osadów i resztek jedzenia staje się trochę trudniejsze. Z tego powodu pacjenci leczący się ortodontycznie muszą dokładniej czyścić zęby, zwłaszcza w pobliżu aparatu . Niedopilnowanie higieny w tym czasie, może poskutkować tym, że na wcześniej zdrowych zębach pojawią się zmiany próchnicowe. W tej sytuacji trzeba udać się na wizytę w gabinecie dentysty. Lekceważenie próchnicy z uwagi na aparat ortodontyczny może wywołać ujemne skutki. Próchnica z łatwością przechodzi na sąsiednie zęby, więc bezpieczniej usunąć problem.

Leczenie w czasie używania aparatu jest dostępne. Jeśli aparat utrudnia dostęp do nadpsutego zęba, można go zdjąć na czas naprawy. Ten zabieg nie przeszkodzi w skuteczności ortodontycznego leczenia.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.