czy kupić aparat ortodontyczny dla dziecka

dziecko u dentysty leczenie zębów mlecznych
Leczenie dziecka u stomatologa
20 lutego, 2021
Z jakiego powodu należy wyjmować na noc ruchomą protezę zębów?
21 lutego, 2021
Show all

Aby stałe zęby były zdrowe i równe, należy przyglądać się dziecku właściwie od początku rozwoju zębów. Z reguły wady pojawiają się już w przypadku zębów mlecznych, a zaniedbanie przekształceń, może mieć negatywny wpływ na kondycję stałych zębów. Dlatego na pierwsze wizyty u stomatologa powinno się zapisać dziecko jak najszybciej – już około 7 skończonych lat. Ortodonta oceni wtedy kondycję zębów malucha, a w razie potrzeby poprowadzi leczenie.

Aparatem na zęby przeznaczonym i zwykle zalecanym dla dzieci w w wieku od 4 do 12 lat jest aparat ortodontyczny ruchomy. Jest on zbudowany z drucianych pętli i akrylowej płytki, jakie są indywidualnie dopasowywane do pacjenta. Z reguły używa się ich do momentu, gdy w jamie ustnej dziecka wyjdą wszystkie stałe zęby. Ponadto, leczenie ortodontyczne z wykorzystaniem tego aparatu daje dość prędkie i pewne wyniki.

Dużą zaletą aparatu jest to, że w przypadku potrzeby można go bez trudu zdjąć. Sprawdza się to choćby w trakcie jedzenia lub w celu dokładnej higienizacji zębów. Zwykle stomatolodzy zalecają używanie ruchomego aparatu przez przynajmniej kilkanaście godzin w ciągu dnia. Tylko wtedy jego działanie będzie efektywne i da zamierzone wyniki. Całkowity proces leczenia odbywa się pod opieką ortodonty, w trakcie wizyt kontrolnych.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.