Z jakiego powodu należy wyjmować na noc ruchomą protezę zębów?

czy kupić aparat ortodontyczny dla dziecka
20 lutego, 2021
Co robić, by mieć zdrowe zęby?
21 lutego, 2021
Show all

Nieważne, jak doskonale proteza zębowa ruchoma była dostosowana do pacjenta, jest wiele czynników, jakie sprawiają, że z protezami zębowymi nie należy kłaść się do łóżka na całą noc. Jedną z najważniejszych przyczyn, według jakich należy ściągać protezę do snu, jest to, że zbierają się na niej szkodliwe bakterie. Zdania dentystów są takie same. Aby proteza spisywała się dobrze, należy ją często oczyszczać oraz dbać. Mycie jamy ustnej i skrupulatne oczyszczanie protezy ma ogromny wpływ na powstrzymywanie rozmnażania bakterii oraz zachowywanie zdrowia.

Co więcej, używając protezy ruchomej, jesteśmy narażeni na podrażnianie dziąseł. Obtarcia i podrażnienia mogą powodować nawet stany zapalne dziąseł, dlatego warto dawać odprężenie błonom śluzowym w ciągu nocy. Innym istotnym czynnikiem wskazującym na to, że trzeba wyjmować protezę przed snem jest możliwość zadławienia. W ciągu snu, nie jesteśmy świadomi naszych zachowań, co może skończyć się uszkodzeniem lub nawet pęknięciem protezy oraz zadławieniem.

W przypadku, kiedy nie wie się jak należy używać protezy, warto przedyskutować swoje obawy z dentystą. Należy pamiętać, że poprawna pielęgnacja protezy pomaga utrzymać ją w dobrym stanie na dłużej. Zębowe protezy zwykle służą od 5 do 7 lat. Po tym czasie zużywają się i należy zastąpić je nowymi, żeby mieć pewność, że są dobrze dostosowane.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.