Czy warto używać nici dentystycznych?

Licówki stomatologiczne zakładane w gabinecie stomatologicznym przez dentystę
Do czego służą licówki
26 czerwca, 2020
Jak wybrać dobrego dentystę? - Gabinet stomatologiczny
Jak wybrać gabinet stomatologiczny?
3 lipca, 2020

Ten, kto pragnie odpowiednio troszczyć się o zęby, musi skupić uwagę przede wszystkim na porządnym myciu i regularnym chodzeniu do stomatologa. Porządne mycie zębów neutralizuje ryzyko występowania próchniczych ubytków i stanów zapalnych. Obok szczoteczki do zębów świetnym sposobem do usuwania płytki nazębnej i resztek jedzenia są dentystyczne nici. Niestety, pomimo wysokiej dostępności i różności nitek, wielu ludzi o nich zapomina.

Nicią dentystyczną oczyszcza się resztki posiłków oraz płytkę nazębną z pomiędzy zębów. Cała sztuczka polega na tym, aby właściwie włożyć nić między zęby i stosować zawsze nowego kawałka nici. Każdy ząb musi być oczyszczony pojedynczo, ruchem od dziąsła aż do górnej części zęba. Trzeba pamiętać o wykonywaniu pionowych ruchów – nigdy od boku na bok. Nić dentystyczna powinna być stale rozciągnięta i obejmować ząb od przodu lub od tyłu, na kształt litery C.

Chociaż nitkowanie wydaje się proste, według wielu osób wymaga ćwiczeń. W razie wahań warto skorzystać z usług gabinetu stomatologicznego. Stomatolog lub higienistka stomatologiczna na pewno przedstawi instruktarz właściwego używania nici, przy okazji higienizacji zębów. Należy używać nici stomatologiczne, z uwagi na ich możliwość dojścia do przestrzeni, z którymi często nie radzi sobie samo mycie. Korzystając z nici mamy pewność skuteczniejszej pielęgnacji zębów.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.