Do czego służą licówki

sposoby wybielania zębów w gabinecie dentystycznym
Co zrobić, żeby mieć białe zęby?
19 czerwca, 2020
w gabinecie dentystycznym poznasz wszystkie zalety dlaczego warto stosować nici dentystyczne
Czy warto używać nici dentystycznych?
30 czerwca, 2020

Licówki stomatologiczne należą do grupy stałych uzupełnień protetycznych, jakich głównym celem jest naprawa estetyki uśmiechu. Są to cienkie nakładki zakładane na zębach. Z ich pomocą dentysta poprawia wygląd, kształt oraz kolor odrębnych zębów. Głównie sprawdza się to , kiedy są one nierówne, martwe czy brzydko przebarwione. Tą metodą można wyrównać pojedyncze zęby przez skrócenie, wydłużenie, zwężenie albo poszerzenie korony zębowej. Licówka jest skuteczna też przy złamanym siecznym brzegu w przednim zębie. Przeważnie pacjenci decydują się na licówki, pragnąc wyeliminować przerwę między zębami, czyli diastemę.

Licówki zakłada się na wierzch zębów naturalnych, jednak aby to się udało, zęby należy przygotować. Po pierwsze muszą być dokładnie oczyszczone. Z tego względu przed założeniem licówek dobrze wykonać skaling, piaskowanie i fluoryzację. Co więcej zęby, na jakie zostaną wstawione licówki, muszą być oszlifowane. Szlifowanie zębów, choć brzmi strasznie, nie boli. Stomatolog dba o to, by zabiegi były wysoce komfortowe dla pacjentów.

Zaletą licówek jest to, że da się je bardzo precyzyjnie dobrać do naturalnego koloru zębów pacjenta. Dzięki temu stają się praktycznie niezauważalne, a nadają planowany kształt i wygląd. Licówki stomatologiczne są całkiem trwałe, chociaż trzeba je odświeżać albo wymieniać. W zależności od materiału, z którego są wykonane (te porcelanowe nie zmieniają się nawet na ok. 10 lat) i utrzymywania higieny, będą w świetnym stanie na parę lat.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.