Dlaczego mimowolnie zaciskam zęby?

Przyczyny i skutki próchnicy 
16 lutego, 2021
Leczenie stomatologiczne dzięki fibrynie bogato-płytkowej
17 lutego, 2021
Show all

Zaciskanie i zgrzytanie zębów w większości sytuacji jest konsekwencją długotrwałego stresu i z reguły wiąże się z ciężkimi wynikami dla zdrowia pacjentów. Jedną z bardziej nieoczywistych przyczyn tego problemu (tzw. bruksizmu) są ciągłe bóle głowy, z reguły brane za migrenę. Zwykle pacjenci z bruksizmem, choć zaciskają zęby w niepowstrzymany sposób, stosują przesadną moc nacisku, co wywiera zły wpływ na kondycję uzębienia.

Do najczęściej wymienianych następstw zgrzytania i zaciskania zębów wchodzą w skład ukruszenia, pęknięcia i nadmierne ścieranie zębów, a także dochodzi też do krwawienia dziąseł i choroby przyzębia. Często jest również tak, że pacjenci zauważają kliknięcia lub chrzęst w żuchwie lub bóle skroni i szczęki. Na tego rodzaju zachowania powinno się reagować możliwie szybko, by przeciwdziałać następstwom tych dolegliwości.

Bardzo łatwo zauważyć symptomy bruksizmu. Wczesna diagnoza i podjęte działanie, ratują kondycję uzębienia przed niekorzystnymi efektami tej przypadłości. Odpowiedzią dentystów na zaciskanie i zgrzytanie zębów są szyny relaksacyjne. Są one miękkimi nakładkami na zęby, jakie osłaniają je i wspierają relaksację szczęki. Choć gotowe szyny są dostępne na przykład w aptece, najlepsze z nich są opracowywane przez dentystę. Wtedy pacjent ma pewność, że szyny będą dostosowane do niego indywidualnie, zgodnie z jego potrzebami i na pewno wyleczą problem.

W przypadku bruksizmu wymagana jest natychmiastowa kontrola u stomatologa.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.