Dolegliwości związane z wyrzynaniem ósemek

Wytrzymałe implanty dentystyczne
15 marca, 2021
Zabieg wszczepienia implantów podczas jednej wizyty u stomatologa
16 marca, 2021
Show all

Wyrzynanie ósemek może wywoływać problemy. W dużym stopniu proces wyrastania ósemek jest rozłożony w czasie i w wielu przypadkach bolesny. Nie u wszystkich ósemki się wyrzynają. Bywa tak, że wyrasta 1-2, niekiedy nie wychodzą w ogóle. Mówią o tym czynniki genetyczne i z reguły ilość miejsca w szczęce. Towarzyszące wyrastaniu ósemek ból czy obrzęk dziąsła nie zawsze świadczą o tym, że wyrzynają się w nieprawidłowo. Pomimo tego należy umówić spotkanie w gabinecie stomatologicznym, żeby uniknąć nieprzyjemnych efektów niepoprawnego wyrzynania się ósemek.

Problem pojawia się w sytuacji, kiedy wzrost ósemek jest niewłaściwe. Na przykład kiedy rosną krzywo czy poza linię innych zębów, wbijają się w policzek, podrażniają dziąsła albo stają się zębami zatrzymanymi. Drażliwy ból może występować z uwagi na ucisk na pozostałe trzonowce, a czasami kiedy w pobliżu występuje próchnica. Oprócz bólu w czasie wyrastania ósemek może wystąpić też gorączka, szczękościsk, a nawet stan zapalny i obrzęk. Pojawienie się takich symptomów nie zawsze kończy się na ekstrakcji ósemek, jednak oczywiście stomatolog powinien zbadać problem.

Zdarza się tak, że ósemki stomatolog usuwa profilaktycznie, dlatego że w wielu przypadkach utrzymanie ich czystości jest ciężkie, co w wielu przypadkach prowadzi do rozwoju próchnicy. Oprócz usunięcia ósemek stomatolog może pomóc również innymi metodami. By uprościć proces wyrastania, może przyciąć dziąsło i zalecić środki przeciwbólowe i antybiotyki.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.