Zabieg wszczepienia implantów podczas jednej wizyty u stomatologa

Dolegliwości związane z wyrzynaniem ósemek
15 marca, 2021
Co robić, by zapobiegać osłabieniu szkliwa zębów oraz dziąseł?
16 marca, 2021
Show all

Zabieg wszczepienia implantów dentysta może wykonać dwoma metodami. Szczególnie popularny zabieg aplikacji implantów dwufazowych dzielony jest na 2 główne etapy. W pierwszym umieszczany jest implant , w drugim etapie dentysta aplikuje koronę zęba po absolutnym wygojeniu implantu. Obecnie dostępny jest sposób wszczepienia implantów zębowych w w ciągu jednej wizyty, czyli jednofazowych implantów.

Implanty tylko podczas jednej wizyty charakteryzują się tym, że podczas pojedynczej wizyty pacjent otrzymuje zarówno implant, jak i odbudowę zęba. Jak wiadomo całkowity proces wyprzedzają kompleksowe badania diagnostyczne, żeby pacjent poznał znaczenie wszelkich etapów działań przeprowadzanych przez lekarza stomatologa, jednak proces odbudowy wykonuje się w czasie pojedynczej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Bazowym zastrzeżeniem do zastosowania implantów w w ciągu jednej wizyty jest idealny stan zdrowia jamy ustnej oraz kości żuchwy lub szczęki wokół wszczepu.

Bez względu na metodę implant i tak musi się połączyć z kością, ale przy zabiegu jednofazowych implantów cały zabieg odbywa się pod protezą, a pacjent może zwyczajnie jej używać. Biorąc pod uwagę ilości braków oraz uzupełnienia protetycznego – korony, mostu lub pełnej protezy na implantach – w trakcie spajania implantu z kością pacjent używa tymczasowej protezy. Po pełnym połączeniu się kości z implantem dentysta zamienia uzupełnienie tymczasowe na uzupełnienie właściwe. Bez względu na to proteza tymczasowa bardzo dobrze spełnia swoje zadanie oraz umożliwia osiągnięcie wspaniałego kompletu zębów w jeden dzień.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.