Jak chronić szkliwo zębów według zaleceń dentysty? 

Czym jest aparat retencyjny?
25 lutego, 2021
Zastosowanie koron protetycznych od dentysty
26 lutego, 2021
Show all

Celem szkliwa jest ochrona zębiny na pełnej przestrzeni korony zębowej przed wszystkimi niekorzystnymi czynnikami, które z reguły kończą się uszkodzeniem zębów. Z uwagi na to dbanie o szkliwo oraz wspomaganie go jest jednym z najważniejszych starań, jakie trzeba podejmować w trosce o silne zęby.

Zwykle szkliwo ulega uszkodzeniu z uwagi na 2 czynniki. Pierwszy to kwasy pochodzenia bakteryjnego, drugim normalne ścieranie. Bywa tak, że na skutek problemów np. wady zgryzu albo zgrzytanie zębów (bruksizm), ścieranie szkliwa pojawia się za wcześnie. Oba te przypadki można usunąć dzięki wizycie w gabinecie dentystycznym.

Jeśli chodzi o szkliwo popularnym problemem jest demineralizacja, wywoływana przez bakterie i kwasy. Umocnienie szkliwa zębów można uzyskać przez dobrze dobraną dietę, w której np. zminimalizujemy przyjmowanie cukrów. Ogromny wpływ na wzmocnienie i odbudowę szkliwa ma również wykorzystanie fluoru. Jego działanie przeciwpróchnicze daje skuteczne wyniki, szczególnie, jeśli pacjenci stosują pasty z fluorem oraz często odwiedzają gabinet dentystyczny na zabieg fluoryzacji.

Również staranne szczotkowanie oraz właściwa higienizacja, pozwalają utrzymać szkliwo w dobrym stanie. Jeśli jednak zdarzy się tak, że pacjent z różnych względów ma kłopoty ze szkliwem, dobrym sposobem jest rozmowa z dentystą, który sprawdzi, co można zrobić, by odnowić lub zastąpić uszkodzone szkliwo.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.