Jak dbać o szkliwo zdaniem dentysty? 

czyste zęby i zdrowa jama ustna to szczęśliwy dentysta
Dlaczego higiena jamy ustnej jest ważna?
3 marca, 2020
protezy zębowe i uzupełnienia protetyczne dla pacjenta z gabinetu stomatologicznego
Proteza od dentysty – wkład koronowo-korzeniowy
10 marca, 2020
Show all
jak dbac o szkliwo zębów według stomatologa

Celem szkliwa jest ochrona zębiny na całej przestrzeni korony zębowej przed wszelkimi szkodliwymi czynnikami, które z reguły oznaczają uszkodzenia zębów. Z tego powodu troska o szkliwo oraz wzmacnianie go jest jednym z najistotniejszych czynności, które należy podejmować w trosce o silne zęby.

Przede wszystkim szkliwo ulega zniszczeniu z uwagi na dwa podstawowe czynniki. Pierwszym są kwasy wynikające z bakterii, drugim normalne starcie. Zdarza się tak, że w wyniku przypadłości np. wady zgryzu lub zgrzytanie zębów (bruksizm), starcie szkliwa następuje wcześniej. Oba te przypadki można zniwelować dzięki wizycie w gabinecie dentystycznym.

Jeśli chodzi o szkliwo najczęstszym problemem jest jego demineralizacja, spowodowana przez kwasy i bakterie. Wzmocnienie szkliwa zębów można wypracować przez dobrze dobraną dietę, gdzie np. zminimalizujemy spożycie cukrów. Ogromny wpływ na wzmocnienie i odbudowę szkliwa ma także używanie fluoru. Jego działanie przeciwpróchnicze przynosi efektywne wyniki, szczególnie, jeśli pacjenci czyszczą zęby pastą z fluorem oraz systematycznie odwiedzają gabinet dentystyczny na zabieg fluoryzacji.

Również staranne szczotkowanie oraz właściwa higienizacja, pozwalają utrzymać szkliwo w dobrym stanie. Jeśli jednak będzie tak, że pacjent z różnych okoliczności ma kłopoty ze szkliwem, dobrym sposobem jest konsultacja ze stomatologiem, który sprawdzi, jaka metodą można naprawić lub zastąpić zniszczone szkliwo.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.