Jak uniknąć osłabienia szkliwa zębów i dziąseł?

Zabieg wszczepienia implantów w jeden dzień w gabinecie stomatologicznym
4 grudnia, 2020
Implanty dentystyczne – jak odbudować kość?
11 grudnia, 2020
Show all

Szkliwo zębów uznawane za najlepszą ochronę zębów, dlatego należy o nie troszczyć się w ten sam sposób, jak o całą jamę ustną. Uszkodzenie szkliwa oraz kłopoty z dziąsłami, np. osunięcie ich linii (czyli recesja) mogą prowadzić do nieprzyjemnych bólu i schorzeń zębów. Aby uniknąć osłabienia szkliwa zębów warto stosować się kilku zasad. W przypadku pytań warto skonsultować się z dentystą.

Głównie warto zwrócić uwagę na swoją dietę. Kwasy i bakterie wywodzące się ze spożywania pokarmów mogą ujemnie oddziaływać i powodować psucie się szkliwa. Należy w głównej mierze wystrzegać się łakoci i gazowanych napojów. Dentyści kładą również sporo nacisku na przyjmowanie fluoru oraz wapnia. Wapń jest dobry dla organizmu, natomiast fluor wzmacnia zęby, ale w przypadku brania za dużych dawek takich składników narażamy się na kłopoty. Negatywny wpływ na szkliwo ma również ścieranie. Ze względu na to nie powinno się używać za długo wybielających past do zębów (z dużym współczynnikiem ścieralności RDA).

Sporą ostrożnością powinno wykazać się też biorąc pod uwagę oczyszczanie zębów z resztek jedzenia. Zaniedbanie higieny i gromadzenie się nazębnego kamienia, niszczy szkliwo i powoduje choroby dziąseł i zębów. Należy również poznać poprawną metodę szorowania zębów, z uwagi na to, że za mocne lub niewłaściwe czyszczenie może osuwać dziąsła i ścierać szkliwo. Technikę poprawnego szczotkowania i korzystania z nici można poznać w klinice dentystycznej.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.