Zabieg wszczepienia implantów w jeden dzień w gabinecie stomatologicznym

Dolegliwości związane z wyrzynaniem zębów mądrości
1 grudnia, 2020
Jak uniknąć osłabienia szkliwa zębów i dziąseł?
8 grudnia, 2020
Show all

Zabieg wszczepienia implantów stomatologicznych można przeprowadzać na dwa sposoby. Najbardziej znany zabieg wstawienia implantów dwufazowych dzielony jest na 2 etapy. Na początku w szczęce umieszczany jest implant zęba, w kolejnym dentysta zakłada koronę zęba po pełnym wygojeniu implantu. Obecnie dostępny jest sposób umieszczenia implantów zębowych w w ciągu jednej wizyty, a więc jednofazowych implantów.

Implanty tylko w jeden dzień charakteryzują się tym, że w trakcie pojedynczej wizyty pacjent otrzymuje tak samo implant, a także całą odbudowę zęba. Rzecz jasna całkowity proces poprzedzają specjalistyczne badania diagnostyczne, by pacjent był świadom wszelkich etapów działań przeprowadzanych przez stomatologa, ale proces odbudowy ma miejsce w czasie jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Podstawowym warunkiem do wstawienia implantów w w ciągu jednej wizyty jest idealny stan zdrowia jamy ustnej i samej kości szczęki lub żuchwy w miejscu wszczepu.

Bez względu na metodę implant i tak musi się połączyć z kością, ale przy zabiegu jednofazowych implantów całkowity zabieg odbywa się pod protezą, a pacjent może normalnie z niej korzystać. W zależności od ilości luk i protetycznego uzupełnienia – korony, mostu lub całej protezy na implantach – w trakcie spajania implantu z kością pacjent korzysta z protezy tymczasowej. Po całkowitym zrośnięciu się implantu z kością dentysta wymienia tymczasową protezę na właściwe uzupełnienie. Nie zmienia to jednak tego, że proteza tymczasowa świetnie sprawdza się i umożliwia osiągnięcie wspaniałego kompletnego uśmiechu w jeden dzień.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.