Jaką metodą pielęgnować zdrowie dziąseł?

Jakich zaleceń się trzymać po usunięciu zęba?
12 marca, 2021
Jak opanować strach przed chodzeniem do dentysty?
13 marca, 2021

Od zdrowia dziąseł zależne jest to, czy zęby będą zdrowe. Dziąsła stanowią też kluczowy element podczas rozdrabniania jedzenia. W efekcie schorzeń dziąseł, zęby stają się mniej wytrzymałe, z uwagi na co mogą powstawać problemy z przegryzaniem. Przyczyn problemów z dziąsłami jest sporo, dlatego dentyści zwracają uwagę na to, jak je pielęgnujemy.

Bazowym powodem schorzeń dziąseł jest nieprawidłowa higiena jamy ustnej. Nieprecyzyjne albo sporadyczne szczotkowanie zębów sprawia, że w jamie ustnej zbierają się odpadki jedzenia. To prowadzi do następnego problemu, to jest powstawania kamienia nazębnego. Według stomatologów powodem schorzeń dziąseł są też wady zgryzu, przez jakie ciężej szczotkować zęby. Choroby dziąseł powstają z powodu mechanicznych urazów. Na przykład od niepoprawnego szczotkowania lub noszenia niedopasowanej protezy. To może prowadzić do recesji (osuwania się) dziąseł oraz dalszych problemów, które leczą tylko bardziej skomplikowane zabiegi stomatologiczne.

Przeważnie symptomem stanów zapalnych w dziąsłach są ból, zaczerwienienie, a czasem opuchlizna i krwawienie w czasie szczotkowania. Pojawia się też wrażliwość na gorąco i chłód lub słodki smak. Na szczęście można wzmocnić dziąsła przez masowanie stworzonymi do tego miękkimi szczoteczkami, używać specjalne preparaty przeciwzapalne lub stosować łagodzących naparów ziołowych. Warto także systematycznie odwiedzać klinikę stomatologiczną, poprzez co stale będzie mógł sprawdzać zdrowie dziąseł.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.