Jakich zaleceń się trzymać po usunięciu zęba?

Co to jest pionowe pęknięcie korzenia zęba – leczenie u stomatologa
11 marca, 2021
Jaką metodą pielęgnować zdrowie dziąseł?
12 marca, 2021
Show all

Dentysta przeważnie dostosowuje metodę leczenia, by jak najbardziej oszczędzić zęby pacjenta, jednak bywa tak, że usuniecie zęba jest jedynym rozwiązaniem kłopotu pacjenta. W tym wypadku nieodwołalnie powinno stosować się zaleceń dentysty. To bardzo kluczowe, by nie dopuścić do komplikacji, a sam proces gojenia przeszedł prędko oraz bezpiecznie.

W głównej mierze należy według zaleceń powstrzymać krwawienie, przyciskając okrywający ranę gazik. Oprócz tego trzeba uważać, ze lekami przeciwbólowymi. Środek znieczulający przestaje działać niezbyt długo po zabiegu, a ból może być dokuczliwy. W tej kwestii należy bez wyjątku stosować się wytycznych dentysty, dlatego że przesadne przyjmowanie leków przeciwbólowych może być szkodliwe dla zdrowia.

Po dotarciu do domu warto przyłożyć do policzka zimny okład, by zmniejszyć ryzyko pojawienia się opuchlizny. Jeżeli chodzi o spożywanie jedzenia, przez pierwsze 2 godziny nie wolno jeść i pić. Po tym czasie można zjeść coś lekkiego, szczególnie w postaci papkowatej. Nie powinno się jeść chrupkich i twardych lub pikantnych i gorących dań. Jeśli pacjent jest uzależniony od papierosów warto zrezygnować z nich na kilka dni, ze względu na to, że utrudniają gojenie się rany.

Dentyści zalecają, by w 1 dobie od chwili zabiegu usunięcia zęba, nie przemywać ze zbyt dużą siłą ust. Miejsce zabiegu zabezpiecza skrzep, którego wypłukanie mogłoby spowodować otwarcie rany. To wywołuje trudny do zniesienia, przejmujący ból oraz dojście dla bakterii. Tak samo mocno należy uważać podczas szczotkowania.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.