Kiedy wykonuje się kiretaż w stomatologii

Czym się kierować kupując pastę do zębów?
19 lutego, 2021
dziecko u dentysty leczenie zębów mlecznych
Leczenie dziecka u stomatologa
20 lutego, 2021
Show all

Kiretaż to w stomatologii zabieg polegający na leczenia przyzębia. Jego podstawowym celem jest oczyszczenie kamienia nazębnego zebranego w kieszeni dziąsłowej. Gromadzący się w pobliżu dziąseł osad, może wywoływać stany zapalne oraz przyczynia się do powstawania chorób. Jeśli kamień nazębny zalega w kieszonkach dziąsłowych, zwykłe zabiegi higienizacji, na przykład skaling czy piaskowanie, mogą nie wystarczyć.

Kiretaż jest zamknięty lub otwarty w zależności od głębokości, jakie mają kieszonki dziąsłowe. Jeśli są głębokie, potrzebny będzie otwarty kiretaż. Różnica znajduje się w tym, że w kiretażu otwartym należy naciąć dziąsło i tak odkryć korzeń. Przy kiretażu zamkniętym, nie ma takiej potrzeby. Taki zabieg stomatolog przeprowadza się po podaniu znieczulenia miejscowego, ale po zabiegu zwykle występują drobne niedogodności. Może to być obrzęk, zasinienie albo na przykład trochę krwi w ślinie.

Dla załagodzenia tych dolegliwości trzeba przyjmować zalecone przez stomatologa antybiotyki oraz leki przeciwbólowe. Trzeba też przenieść się na dietę półpłynną, która sprawia, że pacjent ogranicza gryzienie oraz nie przeciąża leczonego obszaru. W trakcie gojenia się dziąseł pomocne będzie również ostrożne mycie jamy ustnej. Normalne nitkowanie, szczotkowanie lub irygacja mogą zadziałać drażniąco.

Chociaż gojenie po kiretażu wymaga czasu, dzięki temu zabiegowi pacjent uniknie zapaleń oraz chorób spowodowanych odkładaniem osadu w okolicach dziąseł.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.