Czym się kierować kupując pastę do zębów?

Czym jest endodoncja?
18 lutego, 2021
Kiedy wykonuje się kiretaż w stomatologii
19 lutego, 2021
Show all

Pasta do zębów, czyli jeden z fundamentalnych elementów higieny jamy ustnej, musi mieć dobre działanie. Wśród niezliczonych past na rynku są między innymi pasty wybielające, dla dzieci czy dla zębów wrażliwych. Wybierając pastę do zębów należy odczytać elementy w jej składzie.

Istotnymi wskaźnikami są stężenie fluoru i współczynnik ścieralności RDA. Fluor zapewnia zębom ochronę przed próchnicą, wspiera szkliwo i przeciwdziała zbieraniu się bakterii. Według przepisów w pastach do zębów może znaleźć się od 1000 do 1500 ppm związków fluoru. Im większa ilość tym skuteczniejsze działanie.

Z kolei współczynnik ścieralności określa ilość substancji polerujących powierzchnie zębów oraz ściernych, jakie zawiera konkretna pasta. Dla oka są niewidzialne, a podczas mycia ścierają osad nazębny. W pastach przeznaczonych do zębów wrażliwych znajduje się niewiele substancji ściernych. Im większa ich ilość znajduje się w paście  tym większe ryzyko starcia szkliwa. Past do zębów z wysokim współczynnikiem RDA nie powinno się stosować zbyt długo.

Warto zwrócić uwagę też na substancje pieniące, jakie działają antybakteryjnie i substancje nadające barwę i smak pasty. Niektóre z nich mogą być pochodzenia chemicznego, a część naturalnego. Warto zapytać swojego dentystę, jaką pastę szczególnie poleca, szczególnie, że wie, z jakimi problemami mierzy się jego pacjent.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.