Leczenie nadwrażliwych zębów

U kogo dentyści nie wszczepiają implantów zębów?
14 lutego, 2021
Kanałowe leczenie zębów
15 lutego, 2021

Wrażliwość zębów na zimno i ciepło zwykle zauważamy w trakcie picia gorących i zimnych napojów lub w czasie deseru w postaci lodów i kawy. W takich przypadkach dolegliwość daje o sobie znać nieprzyjemnym bólem. Zwykle czynnikiem nadwrażliwości są nieokryte szyjki zębowe. To oznacza kontakt pożywienia z zębinowymi kanalikami, które prowadzą do mocno unerwionej miazgi zęba.

Zwykle odkrycie zębowych szyjek następuje z powodu recesji dziąseł lub uszkodzenia szkliwa. Zarówno dziąsła, a także szkliwo mają za zadanie ochronę zębów, dlatego gdy ulegną uszkodzeniu, brak osłony powoduje ból. Inną przyczyną są próchnicowe ubytki lub latami używane popularnie amalgamatowe. Amalgamat słabo izoluje miazgi zęba od wysokiej lub niskiej temperatury, stąd pacjenci mający amalgamatowe plomby mogą poczuć dyskomfort.

Doraźny sposób by sobie ulżyć to korzystanie z past oraz płukanek na nadwrażliwość zębów. Przede wszystkim dzięki temu zmniejsza się ryzyko zwiększenia problemu. W takim wypadku powinno się umówić się ze stomatologiem. W gabinecie dentystycznym pacjent uzyska fachowe preparaty, które łagodzą reakcję nerwów oraz przyspieszają zamknięcie zębinowych kanalików.

W walce z nadwrażliwością zębów na zimno i ciepło pomoże także zmniejszenie w diecie kwaśnych napojów i potraw oraz odpowiednia higiena jamy ustnej.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.