U kogo dentyści nie wszczepiają implantów zębów?

Leczenie zachowawcze
14 lutego, 2021
Leczenie nadwrażliwych zębów
15 lutego, 2021
Show all

Współczesny postęp w stomatologii sprawia, że leczenie jest możliwe u właściwie każdego. Aplikacja implantów, choć należy do tych bardziej trudnych, także z upływem lat stał się jak najbardziej bezpieczny. Mimo to istnieje parę ograniczeń, które należy wziąć pod uwagę, wybierając ten zabieg.

Co najważniejsze implantów nie wstawia się u kobiet w ciąży ani u osób z zaburzeniami związanymi z krzepliwością krwi czy z rozwiniętą osteoporozą. Przeciwwskazaniem jest też trwająca choroba nowotworowa oraz nieustabilizowana cukrzyca. Implanty nie są przeznaczone dla dzieci oraz osób poniżej 16 roku życia, z uwagi na nadal postępujący proces wzrostu kości szczęki.

Wiele przeciwwskazań nie odbiera ostatecznie możliwości korzystania z implantów, ale powinny być one skonsultowane z dentystą zanim podejmie się zabiegu wszczepienia implantu. Są to np. osoby walczące wadami serca,chorobami psychicznymi lub z chorobą Parkinsona. Konsultacji ze stomatologiem wymagają też ci, którzy latami nałogowo palą papierosy.

Implanty wymagają dobrej kondycji kości szczęki oraz jamy ustnej, z tego względu pacjenci dotknięci problemami takimi jak próchnica czy parodontoza, powinny na wstępie podjąć leczenie u dentysty, zanim będą mogli zdecydować się na zabieg wszczepienia implantów.

W innych okolicznościach nie ma ograniczeń do używania implantów. Każdy, kto pomyślnie przejdzie konsultację medyczną może mieć wykonane implanty.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.