Najlepsze wypełnienia protetyczne – Mosty

orthocaps - niewidoczny aparat na zęby - gabinet stomatologiczny Dentysta
Aparat na zęby, którego nie widać
30 grudnia, 2019

Lukę po utraconym zębie powinno się wypełnić nie tylko ze względu na poprawę uśmiechu, ale również ze względu na kondycję innych zębów. Obok technik uzupełnienia przerwy takich, jak protezy ruchome albo implanty, są mosty protetyczne.

Użycie protetycznego mostu pozwala na wypełnienie dziury po wyrwanym zębie, opierając go na naturalnych zębach pacjenta. Protetyczne mosty składają się z 3 części: 2 filarów, czyli koron zębowych, które zakłada się na zęby w sąsiedztwie  przerwy i z przęsła, które uzupełnia lukę. Taka technika odbudowy jest o tyle dobry, że zakłada się go na stałe, co jest bardziej wygodne w przeciwieństwie do protez ruchomych.

Wymaganiem, które trzeba spełnić, by można było zastosować most protetyczny, jest posiadanie bliskich zębów, które będą oparciem dla mostu. Żeby most mógł zostać zamocowany dentysta szlifuje zęby pacjenta oraz przygotowuje je do pełnienia funkcji podstawy.

Protetyczne mosty są tak wygodne, że aplikuje się je również w przypadku miejsc obejmujących większą liczbę zębów zamiast jednego. Mimo obaw grona pacjentów, mosty protetyczne są tak dostosowane do jamy ustnej, że okruszki posiłków nie przeciskają się pod nie. To gwarantuje dużą wygodę.

Dodatkowym plusem protetycznych jest to, że stanowią praktyczne uzupełnienie oraz jednocześnie odtwarzają utracone zęby na poziomie funkcjonalnym i estetycznym.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.