W jakich sytuacjach potrzebny jest stomatolog endodonta?

Budowa i typy implantów stomatologicznych
17 marca, 2021
Powtórne leczenie kanałowe czy ekstrakcja zęba?
18 marca, 2021

Leczenie kanałowe stomatolog endodonta wykonuje przeważnie w najcięższych przypadkach. Zwykle leczenie kanałowe potrzebne jest w momencie, jeżeli miazga zęba została dogłębnie zepsuta przez próchnicę, a więc ząb psuje się od wewnątrz. Przeważnie przyczyną podejmowanego w klinice dentystycznej leczenia kanałowego są martwica i zgorzele miazgi zęba i zmiany okołowierzchołkowe, głębokie starcie lub obumarcie zębów. Czasami zabieg endodontyczny pod mikroskopem trzeba przeprowadzić, jeśli np. po doznaniu wypadku dochodzi do odsłonięcia miazgi zębowej.

Są również tego rodzaju przypadki leczenia kanałowego, jakie nie mają źródła wśród chorób czy urazów. Przykładem tego może być źle przeprowadzony wcześniej zabieg, po którym w kanale zębowym utkwiło odłamane narzędzie stomatologiczne. Lekarz endodonta musi pomóc też w sytuacji niedrożności kanału. Zablokowanie przeważnie występuje w wyniku zrośnięcia się lub zwężenia kanałów, nienaturalnego przebiegu albo z uwagi na jego nieodpowiednie wypełnienie. Bywa tak, że leczenie kanałowe potrzebne jest też po usunięciu wkładu korzeniowo-koronowego.

Leczenia kanałowego nie trzeba się bać, bez względu jaki to problem, z jakim pacjent zgłasza się do dentysty . We współczesnej stomatologii niemal każdy zabieg dentystyczny podejmowany jest ze skutecznym znieczuleniem, dlatego zabiegi nie zadają bólu. Zdecydowanie lepiej zgłosić się do dentysty, aby coś poradził i wykonał leczenie, niż pozwolić na pogłębianie się problemu.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.