Przebieg wszczepienia implantów

Wyrywanie stałych zębów u stomatologa
12 lutego, 2021
Zadbaj o higienę zębów
13 lutego, 2021

Bez względu na to, z jakiego powodu utracono zęby, warto zdecydować się na wszczepienie implantu zęba. Jest to potrzebne do przywrócenia prawidłowego stanu szczęki. Bez odpowiedniego nacisku dochodzi do jej zaniku. Implant stomatologiczny doskonale zastępuje zęby naturalne. Dzięki tytanowemu korzeniu zachowuje wszelkie poprawności w żuchwie i jest całkowicie przyswajany przez organizm. Implant nie tylko zachowawczo odwzorowuje ząb, ale też wyglądem bardzo go przypomina. Nakładka porcelanowa doskonale wpasowuje się kolorem w resztę uzębienia. Dodatkowo implantem stomatologicznym można zastąpić nie tylko jednego, ale kilka zębów. W przeciwieństwie do ruchomych protez, implanty działają dokładnie w ten sam sposób, jak naturalne zęby. Uczucie dyskomfortu towarzyszy zaledwie przez krótki czas po zabiegu implantacji.

Przebieg zabiegu implantacji.

Jako pierwsze odbywają się dokładne konsultacje z chirurgiem stomatologiem, ponieważ każda żuchwa ma swoje własne zapotrzebowanie. Ważne jest, aby odpowiednio wybrać implant zębowy, z tego powodu, że musi współpracować z otaczającymi go tkankami i kośćmi. Zabieg przebiega bezboleśnie, dlatego że przeprowadza się go przy miejscowym znieczuleniu oraz kończy się w ciągu 30 minut. Implant zębowy składa się z dwóch części: korzenia wykonanego z tytanu, który jest wszczepiany do kości oraz nakładki porcelanowej albo innego tworzywa, które przypomina kształtem i kolorem ząb naturalny.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.