Zadbaj o higienę zębów

Przebieg wszczepienia implantów
13 lutego, 2021
Leczenie zachowawcze
14 lutego, 2021

Okazuje się, że nie każdy wie, jak prawidłowo pielęgnować higienę jamy ustnej. Niestety mało osób zna wartość systematycznego szczotkowanie zębów. By zachować zdrowie i czystość jamy ustnej wymagane jest mycie zębów przynajmniej dwa razy dziennie przez dwie – trzy minuty. Chociaż najbardziej wskazane przez dentystów jest szczotkowanie zębów po wszystkich posiłkach. Dzięki regularnemu szczotkowaniu znacznie łatwiej zapobiegać powstawaniu próchnicy zębów, namnażaniu się kamienia nazębnego albo powstawaniu nieprzyjemnych chorób przyzębia i dziąseł.

Zazwyczaj dolegliwości jamy ustnej nie wynikają z niezbyt częstej pielęgnacji, a z braku wiedzy. Nie wszyscy wiedzą, jak odpowiednio czyścić zęby szczotką oraz jak korzystać z nici stomatologicznych. Bywa tak, że pacjenci regularnie szczotkują zęby, jednak nie robią tego zbyt poprawnie. Z tego względu w  gabinetach stomatologicznych, wykonywany jest instruktaż właściwej higienizacji jamy ustnej. Przeprowadza go przeszkolona higienistka dentystyczna obok zabiegów oczyszczających i wzmacniających zęby.

Dzięki takiemu szkoleniu pacjenci uczą się techniki szczotkowania oraz używania nici stomatologicznych, a także błędy, które dotąd robili podczas codziennej pielęgnacji. Warto wiedzieć, że wszelkie podejmowane działania, których celem jest zachowanie zdrowia jamy ustnej, pozwalają cieszyć się wspaniałym uśmiechem przez dłuższy czas.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.