Solidne implanty

Co sprawia, że oczyszczanie języka jest konieczne?
17 listopada, 2020
Dolegliwości związane z wyrzynaniem zębów mądrości
1 grudnia, 2020

O implantach dentystycznych wiele się słyszy, ale wśród największych zalet implantów, z reguły wymienianą jest ich trwałość. Na zabiegi z implantami w gabinecie stomatologicznym trzeba poświęcić czas, ale skutki są zdecydowanie tego warte. Raz wszczepiony implant stomatologiczny, jaki poprawnie zespoi się z kością, według implantologów  może wytrzymać nawet do końca życia. Wymogiem tego, jest przestrzeganie higieny zębów i dziąseł oraz częste umawianie się na wizyty kontrolne u stomatologa.

O wytrzymałości implantów zębowych przesądzają surowce, z jakich są one przygotowywane. Z reguły używane w implantologii to tytan oraz cyrkon. Chociaż tytan jest nieco mniej estetyczny, jego właściwości i trwałość to wielki plus. Z reguły tytanowa śruba implantu stomatologicznego nie jest zauważalna, dlatego że chowa się w środku dziąsła, ale bywa tak, że dziąsła ulegają obniżeniu. Od strony estetyki cyrkon jest lepszy, z tego względu, że kolorem przypomina zwyczajne zęby. Patrząc jednak na jakość i tytanu, i cyrkonu, oba sprawdzają się wyśmienicie. Wyróżniają się szczególną wytrzymałością na zmiany temperatur lub ścieranie.

Oprócz tego organizm ludzki wyjątkowo je toleruje, dlatego jeżeli zostaną zaakceptowane na etapie zabiegu w klinice dentystycznej, generalnie nie zdarza się, aby później implant zębowy wywoływał kłopoty. Swoją wytrzymałość implanty cechują się również ze względu na odporność na siłę nacisku podczas jedzenia. Biorąc pod uwagę wytrzymałość oraz wygląda podobny do naturalnych zębów, implanty są zwykle zalecanym przez stomatologów protetycznym uzupełnieniem.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.