Dolegliwości związane z wyrzynaniem zębów mądrości

Solidne implanty
26 listopada, 2020
Zabieg wszczepienia implantów w jeden dzień w gabinecie stomatologicznym
4 grudnia, 2020
Show all

Wyrastanie ósemek może powodować kłopoty. Zazwyczaj okres wyrzynania się ósemek jest długi i u wielu osób nieprzyjemny. Nie u wszystkich ludzi ósemki w ogóle się wyrzynają. Zdarza się, że rośnie 1-2, czasem nie rosną w ogóle. Decydują o tym uwarunkowania genetyczne i często przestrzeń w szczęce. Obecne przy wyrastaniu ósemek obrzęk dziąsła i ból nie we wszystkich przypadkach świadczą o tym, że wyrzynają się w nieprawidłowo. Pomimo tego najlepiej umówić spotkanie ze stomatologiem, żeby uniknąć nieprzyjemnych skutków nieodpowiedniego wzrostu ósemek.

Kłopot jest w momencie, kiedy wzrost ósemek nie jest prawidłowe. Dla przykładu kiedy wyrastają wykrzywione albo ponad linię innych zębów, wpijają się w policzek, drażnią dziąsła albo stają się zatrzymanymi zębami. Szczególny ból może pojawić się z uwagi na nacisk na pozostałe zęby, a także kiedy w pobliżu pojawia się próchnica. Oprócz bólu w trakcie wyrastania ósemek może wystąpić też gorączka, szczękościsk, a nawet obrzęk oraz stan zapalny. Pojawienie się tych dolegliwości nie we wszystkich przypadkach prowadzi do usunięciu ósemek, jednak niewątpliwie stomatolog powinien zaradzić na problem.

Bywa tak, że ósemki stomatolog wyrywa profilaktycznie, dlatego że w wielu przypadkach utrzymanie ich czystości jest utrudnione, co zazwyczaj prowadzi do powstawania próchnicy. Oprócz usunięcia ósemek stomatolog może pomóc także innymi sposobami. By usprawnić proces wyrastania, może naciąć dziąsło i zalecić antybiotyki lub środki przeciwbólowe.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.