Struktura i rodzaje implantów stomatologicznych

Implanty dentystyczne – jak odbudować kość?
11 grudnia, 2020
Kiedy potrzebny jest dentysta endodonta?
18 grudnia, 2020

O trwałości implantów zębów przesądza wiele elementów, choć jednym z podstawowych, jest ich mocna struktura zbliżona do naturalnego zęba. Implant dentystyczny zbudowany jest z 3 podstawowych elementów. Głównym jest śruba zastępująca korzeń zębowy. Najczęściej wykorzystanym tworzywem, z jakiego wytwarza się śruby jest dobrze przyjmowany przez organizm tytan. To właśnie śruba jest najistotniejszym składnikiem, z uwagi na to, że to ją dentysta wszczepia w kości, aby się z nią zespoiła i robiła za wytrzymałą podstawę dla protezy.

Odbudowa protetyczna, czyli z reguły korona, zastępuje ząb pod względem optycznym. Korony bardzo dobrze imitują naturalne zęby szczególnie, jeżeli pacjent zdecyduje się na założenie w klinice stomatologicznej korony cyrkonowej. Jeżeli jednak pacjent wymaga odbudowy większej liczby zębów, może wybrać inny rodzaj protezy. Na implantach zębowych można oprzeć też mosty, a także całkowite protezy. To oznacza, że drugim składnikiem budowy implantu jest odbudowa protetyczna umieszczana na śrubie. Ostatnim, niezwykle ważnym składnikiem jest łącznik, jaki wiąże ze sobą śrubę oraz odbudowę.

Są też różne rodzaje implantów zębów. Patrząc na materiały wykorzystywane przez dentystów mogą to być implanty cyrkonowe lub tytanowe. Typy te można posegregować też biorąc pod uwagę miejsce aplikacji wszczepu. Najczęściej wszczepiane są dentystyczne implanty zębów śródkostne, aplikowane w głąb kości. Natomiast podokostnowe implanty wykorzystuje się co raz rzadziej, bo są płycej wszczepiane i dlatego są mało trwałe.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.