Kiedy potrzebny jest dentysta endodonta?

Struktura i rodzaje implantów stomatologicznych
15 grudnia, 2020
Ponowne leczenie kanałowe czy ekstrakcja zepsutego zęba?
22 grudnia, 2020

Leczenie kanałowe dentysta endodonta wykonuje z reguły w najcięższych sytuacjach. Najczęściej leczenie kanałowe potrzebne jest w sytuacji, gdy miazga zęba została mocno zaatakowana przez próchnicę, co sprawia, że ząb niszczy się od wewnątrz. Zwykle przyczyną przeprowadzanego w klinice stomatologicznej leczenia kanałowego są także martwica i zgorzele miazgi oraz zmiany zmiany przy wierzchołku, głębokie starcie lub obumarcie zębów. Bywa tak, że leczenie kanałowe trzeba podjąć, jeśli na przykład z powodu urazu dochodzi do odsłonięcia miazgi zęba.

Istnieją również takie przypadki leczenia kanałowego, które nie mają źródła wśród urazów i chorób. Przykładem tego może być źle przeprowadzony wcześniej zabieg, przez co w kanale zębowym zostało ukruszone narzędzie stomatologiczne. Lekarz endodonta powinien zadziałać także w przypadku niedrożności kanału. Niedrożność z reguły pojawia się w wyniku zrośnięcia się lub zwężenia kanałów, skomplikowanego przebiegu albo ze względu na jego wadliwe wypełnienie. Zdarza się, że leczenie kanałowe potrzebne jest także po zdjęciu koronowo-korzeniowego wkładu.

Leczenia kanałowego nie trzeba się obawiać, bez względu jaki to problem, z jakim pacjent zgłasza się do dentysty . We współczesnej stomatologii niemal każdy zabieg dentystyczny podejmowany jest ze skutecznym znieczuleniem, dlatego zabiegi zupełnie nie bolą. Zdecydowanie lepiej przyjść do dentysty, żeby coś zaradził i rozpoczął potrzebne zabiegi, niż pozwolić na pogłębianie się problemu.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.