Usuwanie ósemek – co robić, kiedy boli ósemka

Ekstrakcja zęba zatrzymanego
8 lutego, 2021
Projekt uśmiechu
9 lutego, 2021
Show all

Usunięcie ósemek to powszechny zabieg w chirurgii stomatologicznej. Wykonuje się go, gdy zęby mądrości sprawiają problemy lub profilaktycznie za zgodą stomatologa chirurgicznego. Ósemki wyrastają około dwudziestego roku życia. Bywa tak, że jest to nieprzyjemne doświadczenie, dlatego że ich wyżynanie kojarzy się z silnym bólem. Problem pojawia się jednak dopiero, gdy zęby te wyżynają się krzywo lub jeżeli nie ma dla nich miejsca. W takich przypadkach pacjenci kierowani są na zabieg ekstrakcji. Dodatkowym czynnikiem może być ich złe osadzenie w jamie ustnej, które grozi to niedokładnym czyszczeniem, a ono może doprowadzić do rozwoju próchnicy. Do usunięcia profilaktycznego dochodzi, gdy jest podejrzenie, że ząb będzie stwarzał problemy w przyszłości. Najlepszym wiekiem na usunięcie ósemek są okolice dwudziestego roku życia, dlatego że organizm jest wciąż w najlepszym stanie psychicznym i fizycznym. W tym wieku kości są już całkowicie rozwinięte i organizm szybciej wraca do zdrowia. Kiedyś zęby mądrości były człowiekowi niezbędne, jednak dziś spożywany pokarm uległ zmianie wraz z czasem i tak naprawdę są one już niepotrzebne.

Ekstrakcja nie kojarzy się pacjentom najlepiej, jednak dzięki rozwojowi technologii stomatologicznej nie zabiegu nie trzeba się bać. W celu usunięcia bólu, chirurg stomatologiczny aplikuje znieczulenie miejscowe, co sprawia, że ekstrakcja przebiega zupełnie bezboleśnie. Nawet gdy ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby można było go wyciągnąć.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.