Usuwanie zębów i korzeni zębów

Wybielanie zębów lampą
11 lutego, 2021
Implanty zębów w jeden dzień i ubytki tkanki kostnej
12 lutego, 2021
Show all

Usunięcie korzenia zęba jest jednym z bardziej wymagających zabiegów, którym trudni się chirurg stomatolog. Wykonuje się go, gdy korzenie zębowe psuja się, a inne środki leczenia nie działają. Lekarz musi dogłębnie przebadać w jakiej kondycji są korzenie i wtedy może stwierdzić konieczność ich usunięcia. Dzięki temu blokuje się postęp choroby. Innym powodem usunięcia jest też korzeń, który nie wystaje powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wystawać bardziej, niż na jeden minimetr.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem stosuje się znieczulenie miejscowe. Jest to potrzebne, ponieważ aby dotrzeć do korzenia, chirurg stomatologiczny tnie dziąsło, aby je otworzyć. Czasami korzenie są ze sobą złączone, wtedy konieczne jest użycie piły by je rozdzielić. Zdarza się też, że potrzebne jest przycięcie zęba. Wszystko uwarunkowane stopniem postępu choroby i połączenia korzeni oraz ułatwionego lub utrudnionego do nich dostępu. W szczególnych wypadkach zabieg ten wykonuje się pod narkozą, choć dochodzi do tego tylko we właściwie wyposażonych klinikach i trudnych sytuacjach. Po zabiegu w ciągu najbliższych dwóch godzin należy wstrzymać się od spożywania posiłków i stosować zimne okłady. Rana narażona jest wtedy na wszelkiego rodzaju zakażenia , z tego powodu pacjent, w razie konieczności, dostaje specjalne antybiotyki i leki przeciwbólowe.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.