Uzupełnienia protetyczne oparte na implantach

Leczenie stomatologiczne dzięki fibrynie bogato-płytkowej
17 lutego, 2021
Czym jest endodoncja?
18 lutego, 2021

Uzupełnienia protetyczne są zdecydowanie wygodniejsze, gdy są zamocowane na stałe w jamie ustnej. To sprawia, że nie wadzą w codziennych czynnościach, nie powodują bólu, nie obcierają ani nie przyciskają miękkich tkanek w jamie ustnej. Tak jak to się zdarza korzystając z protez ruchomych. Najistotniejszym czynnikiem dobrej protezy jest jej prawidłowe dopasowanie. To szczególnie istotny czynnik przede wszystkim w przypadku protez całkowitych, jakich używają osoby bezzębne. Nowoczesnym sposobem na osadzenie na stałe protezy, jest wsparcie jej na implantach.

Z reguły w takim przypadku protezę całkowitą mocuje się na dwóch lub czterech implantach. Implanty wszczepia się w kości szczęki, a tam muszą się zarosnąć i być uznane przez ciało. Później dopasowaną do pacjenta protezę opiera się na nich na stałe. To rozwiązanie poprawia poziom życia pacjentów i jest najlepszą metodą protetycznych. Za sprawą tego, że implanty doskonale zespalają się z tkankami i są niezwykle solidne, taka proteza pozostaje dobra na wiele lat. Co więcej uzupełnienie braków zębów skutkuje tym, że kości szczęki nie zanikają. To wpływa na dobry wygląd i komfort podczas spożywania pokarmów.

Stałe uzupełnienie unieruchomione nie dopuszcza do tego, by drobinki pokarmów wchodziły pod protezę i podrażniały jamę ustną. Za sprawą użycia tylko dwóch lub czterech implantów proteza stabilnie się trzyma, a koszty niższe w porównaniu do implantacji całkowitej.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.