Czym jest endodoncja?

Uzupełnienia protetyczne oparte na implantach
18 lutego, 2021
Czym się kierować kupując pastę do zębów?
19 lutego, 2021

Chociaż endodoncja jest mniej znanym terminem, w stomatologii to dział, obejmujący diagnozowanie oraz leczenie dolegliwości miazgi zębowej. W większości rozpoznajemy ten termin jako leczenie kanałowe. Przyjmuje się, że leczenie endodontyczne należy do jednych z trudniejszych zabiegów stomatologicznych. Mimo to, dzięki nowoczesnym technologiom oraz zdolnościom endodonty, czyli stomatologa trudniącego się tym leczeniem, leczenie  kanałowe przebiega pomyślnie. Obecnie zabiegi leczenia kanałowego wykonuje się przeważnie pod mikroskopem, co zapewnia doskonałą widoczność chorej miazgi zęba.

Leczenia kanałowego wymagają dość trudne przypadki. To nie tylko próchnicze infekcje miazgi zęba, ale także zgorzele i martwica. Do gabinetu stomatologicznego na zabieg kanałowy odsyłani są także pacjenci z problemem zapalenia tkanek okołowierzchołkowych. Czasem zdarza się, że pomoc lekarza endodonty konieczna jest także przed leczeniem protetycznym. Nim jednak dentysta endodonta rozpocznie swoje działania, zleca odpowiednią ilość badań diagnostycznych, które ocenią, w jaki sposób można uratować ząb.

Chociaż endodoncja nie kojarzy się pacjentom dobrze, dzięki nowoczesności stomatologii nie należy się go obawiać. Każdy przypadek leczenia kanałowego wykonywany jest pod znieczuleniem miejscowym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu. Poprawnie opracowany kanał zębowy nie sprawia kolejnych problemów.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.