W jaki sposób odpowiednio należy czyścić implanty zębowe?

Znieczulenie u dentysty - rodzaje i zastosowania znieczuleń w gabinecie stomatologicznym
Jakie są znieczulenia używane u stomatologa
7 sierpnia, 2020
wypełnienie kompozytowe w gabinecie - Dentysta
Wypełnienie kompozytowe zęba
14 sierpnia, 2020

Stomatolog nikomu nie musi wciąż mówić, dlaczego ważna jest pielęgnacja zębów. Natomiast pacjenci, którzy są po zabiegu wszczepienia implantu , często są ciekawi w jaki sposób należy pielęgnować je, aby pozostały w doskonałym stanie jak najdłużej.

Implanty zębów zastępują braki po utracie zębów i są jedną ze znanych i bardzo trwałych wypełnień protetycznych. Po poprawnie przeprowadzonym leczeniu korzeń implantu spaja się z kością, a zamocowana na nim korona udaje naturalne zęby. O implanty należy dbać tak samo jak dbamy o naturalne zęby. Podstawą jest oczywiście mycie, co najmniej 2 razy w ciągu dnia po jedzeniu, najlepiej miękką szczoteczką. Mile widziane jest korzystanie z nici stomatologicznych i płukanek.

I choć implanty nie ulegają próchnicy ani korozji, trzeba o nie dbać z tak samo szczególną uwagą. Zapominanie o potrzebie czyszczenia zębów po posiłkach może spowodować to, że resztki jedzenia zaczną gromadzić się przy linii dziąseł. To może doprowadzić do problemów, w wyniku których dziąsła będą powoli osuwały się. W tym przypadku tytanowy korzeń implantu zębowego może się odkryć. Pełnych zaleceń zawsze udziela dentysta. W trakcie ustalonych wizyt kontrolnych na pewno określi stan zębów i stan implantów. Dlatego powinno się co najmniej dwa razy w ciągu roku odwiedzić gabinet stomatologiczny. Odpowiednio badany implant zębowy pozostaje w świetnym stanie i służy długie lata.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/blacksof/domains/dentystatorun.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
admin

Komentarze są wyłączone.